
PriUnit : Price Per Unit
- 定价
-
$9.99/月。 提供免费试用。
- 亮点
- 可直接在 Shopify 后台使用
- 适用于最新模板
- 评分
- 5.0 (3)
- 开发人员
- The Meno Lab
配图图库

按重量、体积或长度销售产品,并自动显示单价。非常适合杂货商
PriUnit: Price Per Unit 让商家按重量、体积或长度(千克、升、米等)销售产品,并自动显示单价。无需手动创建无尽的变体——我们的应用程序为您完成!对于杂货店、肉店和布料店来说,这是必不可少的,它节省时间,增强价格透明度,并改善购物体验。客户可以根据自己的确切需求购买,而商家可以通过一键链接和自动化简化产品管理。
- 直接在产品和集合页面上显示每千克、升、米等的价格
- 让客户购买确切数量(例如,1.5千克苹果)而无需创建变体
- 通过单击轻松链接或取消链接产品到单价,节省时间
包含自动翻译的文本
- 亮点
- 可直接在 Shopify 后台使用
- 适用于最新模板
语言
英语
这款应用未翻译成简体中文
适配以下产品:
- Price Per Unit
- Price Per item
定价
一个简单的计划
$9.99 /月
- 适用于产品变体
- 适用于折扣价格
- 显示在产品页面
- 显示在集合页面
- 自动价格计算
- 兼容2.0主题
- 无限产品
- 批量产品操作
7 天免费试用
包含自动翻译的文本
所有费用均以USD结算。 定期费用和基于使用情况的费用每 30 天收取一次。
I added this to my baby toys store while I am still setting things up, and the unit price display looked really clean. It made the prices feel more honest and easier for parents to understand.
This tool works well for my store. I appreciate the clear price display and the email updates that let me know what’s happening with my sales.
I’ve been using the PriUnit: Price Per Unit app for a while now, and it has significantly improved how I display product pricing on my Shopify store. If you're selling products in varying quantities or weights, this app is an absolute game-changer.
支持
应用支持由 The Meno Lab 提供。
更多此类应用


